f
Drugi obiekt
Palenica Pokoje Gościnne
Newsletter

Zapisz się na newsletter

Jaworzyna Krynicka

Dzięki kolejce gondolowej szczyt Jaworzyny Krynickiej jest znakomitym punktem wyjściowym wycieczek pieszych i rowerowych, których nikomu nie zabraknie w całym regionie dzięki bardzo dużej liczbie dostępnych szlaków. Krynica Zdrój to miejscowość znana przede wszystkim z wielkich tradycji sportów zimowych.

Obecnie to jeden z najnowocześniejszych i największych kurortów narciarskich w Polsce z Jaworzyną Krynicką w roli głównej, na której znajduje się aż 10 wyciągów z 6 bardzo zróżnicowanymi, naśnieżanymi, oświetlonymi trasami narciarskimi.

Na jednej z nich znajduje się najdłuższy i największy w Polsce snowpark składający się z elementów jibowych (20 elementów) o różnym stopniu trudności oraz  elementów typu skocznia (7 elementów). Snowpark ma ponad 1000 m długości i ok 25 m szerokości, jest doskonale widoczny z wagoników kolei gondolowej. U stóp Jaworzyny wytyczonych jest również kilka tras narciarstwa biegowego o zróżnicowanej długości i stopniach trudności.

Na górze znajduje się Muzeum Turystyki Górskiej. Jest to jedno z kilku działających w polskich górach muzeów prezentujących historię poznawania gór oraz przybliżających tradycje uprawiania turystyki górskiej w Polsce. Muzeum na Jaworzynie Krynickiej otwarto w 1970 roku. Jego ekspozycja poświęcona jest przede wszystkim historii turystyki na terenie Beskidu Sądeckiego oraz walkom partyzanckim w paśmie Jaworzyny Krynickiej.

Galeria

Zarezerwuj pokój już od 140 /noc

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij