f
Drugi obiekt
Palenica Pokoje Gościnne
Newsletter

Zapisz się na newsletter

Jaworzyna Krynicka

Dzięki kolejce gondolowej szczyt Jaworzyny Krynickiej jest znakomitym punktem wyjściowym wycieczek pieszych i rowerowych, których nikomu nie zabraknie w całym regionie dzięki bardzo dużej liczbie dostępnych szlaków. Krynica Zdrój to miejscowość znana przede wszystkim z wielkich tradycji sportów zimowych.

Obecnie to jeden z najnowocześniejszych i największych kurortów narciarskich w Polsce z Jaworzyną Krynicką w roli głównej, na której znajduje się aż 10 wyciągów z 6 bardzo zróżnicowanymi, naśnieżanymi, oświetlonymi trasami narciarskimi.

Na jednej z nich znajduje się najdłuższy i największy w Polsce snowpark składający się z elementów jibowych (20 elementów) o różnym stopniu trudności oraz  elementów typu skocznia (7 elementów). Snowpark ma ponad 1000 m długości i ok 25 m szerokości, jest doskonale widoczny z wagoników kolei gondolowej. U stóp Jaworzyny wytyczonych jest również kilka tras narciarstwa biegowego o zróżnicowanej długości i stopniach trudności.

Na górze znajduje się Muzeum Turystyki Górskiej. Jest to jedno z kilku działających w polskich górach muzeów prezentujących historię poznawania gór oraz przybliżających tradycje uprawiania turystyki górskiej w Polsce. Muzeum na Jaworzynie Krynickiej otwarto w 1970 roku. Jego ekspozycja poświęcona jest przede wszystkim historii turystyki na terenie Beskidu Sądeckiego oraz walkom partyzanckim w paśmie Jaworzyny Krynickiej.

Galeria

Zarezerwuj pokój już od 180 /noc

Regulamin

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. moich danych osobowych w celach związanych ze świadczeniem na moją rzecz bezpłatnej usługi Newslettera, a także na okresowe otrzymywanie bezpłatnego Newslettera, jak również otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej wyłącznie PKL SA.

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 2015 poz. 2135 ze zm.), dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.

Ponadto przyjmuje do wiadomości, że administratorem danych osobowych oraz administratorem bezpieczeństwa informacji jest Polskie Koleje Linowe S.A., z siedzibą w Zakopanem, przy ul. Krupówki 48, wpisaną przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy – KRS, do rejestru przedsiębiorców pod nr KRS 0000429345, o kapitale zakładowym wynoszącym 172.700.000 PLN, wpłaconym w całości, NIP 736-17-16-338, REGON 122633430, adres emailowy: enewsletter@pkl.pl.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij