f
Drugi obiekt
Jaworzyna Krynica
Newsletter

Zapisz się na newsletter

Palenica

Sąsiadująca stacja kolejki krzesełkowej na szczyt Palenicy, skąd rozpościera się widok na wspaniałą panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i całej Szczawnicy. To wspaniały punkt startowy do eksploracji wielu szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych.

To prawdziwy raj dla miłośników górskich wycieczek i bliskiego kontaktu z naturą. Szlaki prowadzą na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody: Wąwozu Homole, Wysokich Skałek, a także do Białej Wody, który obfituje w malownicze skałki i progi skalne, które tworzą liczne przełomy i wodospady.

Natomiast dla pasjonatów konnych przejażdżek Stadnina Rajd oferuje konne rajdy i wycieczki, w czasie których można podziwiać piękno rezerwatów przyrody.
Obok, na sąsiedniej Szafranówce można w okresie letnim korzystać z 700 metrowej rynny grawitacyjnej, będącej atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dodatkowo dla najmłodszych na szczycie Palenicy, przygotowany został specjalny, ogrodzony plac zabaw – do dyspozycji dzieci są dwie mini ścianki wspinaczkowe i drabinki.

Zimą to wymarzone miejsce dla amatorów białego szaleństwa. Poszaleć tu można na naśnieżanych i ratrakowanych trasach narciarskich. Oprócz kolei krzesełkowej do dyspozycji są jeszcze trzy wyciągi orczykowe na Szafranówce. Daje to 4 wyciągi z 4 zróżnicowanymi, ratrakowanymi trasami narciarskimi, w tym nasrtostrada z homologacją FIS o długości 2 kilometrów. Panujące na nich doskonałe warunki śniegowe dają możliwość uprawiania zarówno narciarstwa zjazdowego, jak i biegowego oraz snowboardu.

To idealne miejsce zarówno dla początkujących i młodych adeptów narciarstwa chcących rozwinąć swoje umiejętności, jak i dla osób bardzo zaawansowanych – na nich czeka czarna trasa o długości 1 kilometra. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz dodatkowemu naśnieżaniu, pełnia sezonu narciarskiego trwa tutaj aż cztery miesiące. 

Zarezerwuj pokój już od 99 /noc

Regulamin

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. moich danych osobowych w celach związanych ze świadczeniem na moją rzecz bezpłatnej usługi Newslettera, a także na okresowe otrzymywanie bezpłatnego Newslettera, jak również otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej wyłącznie PKL SA.

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 2015 poz. 2135 ze zm.), dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.

Ponadto przyjmuje do wiadomości, że administratorem danych osobowych oraz administratorem bezpieczeństwa informacji jest Polskie Koleje Linowe S.A., z siedzibą w Zakopanem, przy ul. Krupówki 48, wpisaną przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy – KRS, do rejestru przedsiębiorców pod nr KRS 0000429345, o kapitale zakładowym wynoszącym 172.700.000 PLN, wpłaconym w całości, NIP 736-17-16-338, REGON 122633430, adres emailowy: enewsletter@pkl.pl.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij