f
Drugi obiekt
Jaworzyna Krynica
Newsletter

Zapisz się na newsletter

Region

Stadnina koni

Stadnina znajduje się w Jaworkach - zaledwie 6 kilometrów od Szczawnicy. To niezwykle malowniczy rejon, w bliskim sąsiedztwie czterech rezerwatów przyrody – Homole, Biała Woda, Wysokie Skałki i Zasalskie-Bodnarówka. Przez rezerwaty, bądź w ich pobliżu, wiodą znakowane szlaki turystyczne, piesze, rowerowe oraz konne, idealne na przejażdżki. Goście Stadniny mogą skorzystać z bogatej oferty szkoleniowej i rekreacyjnej.

Zamki

W niedalekiej odległości od Szczawnicy znaleźć można dwa rozpoznawalne zamki. Pierwszym z nich jest zamek w Czorsztynie z połowy XIV wieku, który znajduje się na skalistym wzgórzu nad jeziorem Czorsztyńskim, zwanym również Morzem Pienin. Zamek został wystawiony przez samego Kazimierza Wielkiego i był siedzibą władzy królewskiej. Drugim zamkiem jest zamek w Niedzicy, leżący również nad Zalewem Czorsztyńskim. Dawniej był warownią Zamek Dunajec powstałą na początku XIV wieku. W większej jego części dobrze utrzymany, co sprawia że jest jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce, będąc atrakcją Podhala, Pienin i polskiego Spiszu.

Jezioro Czorsztyńskie

Jezioro Czorsztyńskie to pięknie położony sztuczny zalew u stóp Pienin, pomiędzy Niedzicą i Czorsztynem. Bardzo malownicza okolica czyni to miejsce ulubionym przystankiem turystów przemierzających Pieniny. 
Zalew Czorsztyński powstał poprzez spiętrzenie wód Dunajca, po wybudowaniu zapory wodnej w Niedzicy. Podstawowe cele powstania zbiornika to ochrona przeciwpowodziowa i przeciwpożarowa, ale dzięki powstaniu jeziora znacząco podniosły się też walory turystyczne tego regionu.
Po Jeziorze Czorsztyńskim w sezonie letnim kursują statki wycieczkowe, które ułatwiają poznanie pięknej okolicy. Poza samą atrakcją pozwalają łatwo się przemieszczać turystom pomiędzy średniowiecznymi zamkami stojącymi nad brzegami jeziora – zamek Dunajec w Niedzicy i ruiny zamku w Czorsztynie. Pod murami obu warowni powstały specjalne przystanie dla statków.

Trzy Korony

Pienińskie Trzy Korony to jeden z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych szczytów znajdujących się w okolicach Szczawnicy. Można z niego obserwować niezwykła panoramę na przełom Dunajca i tereny Pienińskiego Parku Narodowego, Tatr czy Beskidu Sądeckiego. Trzy Korony nie są najwyższym szczytem Pienin - miano to przynależy do Wysokiej, znajdującej się na południe od miejscowości Jaworki. Trzy Korony są jednak najbardziej charakterystycznym elementem Pienin, o ciekawej strukturze, łatwym dojściu i niezwykłych widokach. Trzy Korony zbudowane są z wapiennych skał, które tworzą pięć turni. Obszar Trzech Koron to także siedlisko rzadko spotykanych zwierząt i miejsce występowania zagrożonych roślin. 

Zarezerwuj pokój już od 119 /noc

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij